Ravensburger 3D puzzle Vítězný oblouk 216 dílků
Popis
Tento krásný 3D model s motivem Vítězného oblouku v Paříži, si nyní můžete postavit z puzzle. Vítězný oblouk v Paříži dal postavit Napoleon Bonaparte na paměť svého vítězství v bitvě u Slavkova. Oblouk byl vybudován v letech 1806-1836 a stojí uprostřed náměstí Place Charles-de-Gaulle. Uvnitř stavby je malé muzeum zaměřené na historii objektu. Každý rok u oblouku bývá ukončen cyklistický závod Tour de France. Přístup k památníku je podzemní chodbou. Na jeho střeše je veřejně přístupná vyhlídková terasa.
Postavte si nádherný model. Speciální zakřivené nebo ohebné dílky, které přesně zapadnou na své místo, umožňují postavit modely slavných budov. Dílky jsou vyrobeny z pevného plastu, zaručí tak vynikající stabilitu a celá stavba drží bez nutnosti lepení.
Podobné produkty
Ravensburger 3D puzzle Vítězný oblouk 216 dílků
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Německá firma Ravensburger je předním dodavatelem puzzle, her a dalších výrobků po celém světě. Její historie sahá až do roku 1883 a od té doby se modrý trojúhelník loga Ravensburger stal především synonymem pro puzzle. Společnost Ravensburger se však nezabývá jen výrobou puzzle, ale také se velmi aktivně věnuje vývoji a výrobě stolních her.
Drží přední příčku v oblíbenosti i prodejnosti mezi světovými výrobci. Puzzle jsou vyrobeny s použitím "Softclick Premium Puzzle" technologie, která používá tlustší a silnější desky (vyrobeny speciálně pro Ravensburger) a ručně vyráběné výsekové raznice. Výsledkem jsou proto dílky kvalitní, hladké a bez papírového prachu. Každý dílek z puzzle Ravensburger je unikátní a perfektně zapadá do ostatních dílků. Puzzle představuje velmi vhodný prostředek k relaxaci po dlouhém náročném dni nebo jako výborná zábava o deštivém, nevlídném víkendu pro děti i dospělé.
Název puzzle (vyslovuje se "pɐzl"; v češtině též zdomácněla počeštěná žertovná výslovnost "pucle") pochází z angličtiny, kde toto slovo označuje jakoukoli skládačku, hříčku, nebo také křížovku i v přeneseném slova smyslu. Skutečným ekvivalentem je ale jigsaw puzzle, popisující skládačku vzniklou rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou nebo laserem. Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musejí přesně zapadat, se složí kýžený tvar či obrazec. Existuje také tzv. puzzle ball, kde jsou dílky zaoblené tak, že po složení z nich vznikne koule. Puzzle se může skládat třeba jen z několika velkých částeček (dětská), ale může jich být také několik tisíc.